Selam . Tavla salonlarımız her geçen gün daha da fazla kullanıcı kitlesine sahip oluyor . Tavla eğlenceli bir oyundur ve bizde bu eğlenceyi sizlere sunarak sohbetle birleştirip dahada keyifli yaptık . Bugün size tavlada farklı bir stratejiyi anlatmak istiyorum . Tavla oyuncuları genelde kullandıkları yol , önce pullarını kaçır sonra rakibin pullanı vur , yada hemen pullarını topla . Aslında bu oyun tarzı pek zevkli olmuyor . Sanki size verilmiş bir görev gibi puuları al kaç . Tavlayı zevkli kılan rakibin pullarını kırmak , ona oyun oynatmamaktır .

Rakibiniz büyük zarlar atarak kaçmaya çalışacaktır . Siz kaçmak için acele etmeyin . Öncelikle kendi evinizde kapılar almaya çalışın . Rakibinizin her açığında da vurmaya çekinmeyin . Rakibinizin pullarını kırmanız demek , onun oraya kadar ilerlerken attığı zarların boşa gitmesi demektir . Rakibiniz kırık pulla uğraşırken sizde yavaş yavaş pullarınızı ilerleterek hanenize doru yol alın . Rakibiniz geride kaldıkça strese girecek ve daha çok hata yapacaktır . Oda sizin pullarınızı kırmak için uğraşacak ve birden çok açık vererek size avantaj sağlayacaktır .

Diyelimki rakibiniz sizin pullarınızı kırıp size dezavantaj sağlalatmaya çalışıyor . Hiç panik yapmayın . Elinizde iki yada daha fazla kırık varsa rakibinizin hanesinde bir kapı almaya çalışın . Bu kapı sizin oyunu alma kapınızdır . Sonra diğer pullarınızı kendi hanenize toplayıp kapıları alın . Rakibiniz kendi hanesine geldikçe sizin ordaki kapınız ona engel olacak ve açık verdirecek . Sonra oradan çıkarak kendi hanenize ilerleyin ve pullarınızı toplamaya çalışın . Pulları toplama aşamasında zarları çift atma olasığını düşünere , çift sayıda pul bırakın . Böylece sizde açık vermeden toplama işlenimi bitirerek oyunu alırsınız .

Dediğim gibi , tavla oyunu pul kırmak ve oyunu ateşlemek ile güzel olur . Monoton bir oyun tercih etmeyinki rakibinizi kızdırın ve eğlenin . İyi eğlenceler .

 

Bir Cevap Yazın