Sağduyu . Toplum olarak son zamanlarda en çok ihtiyaç duyduğumuz kelimedir aslında . Kelime anlamı aklıselim olmak , doğru düşünmek , galeyana gelmemek olan sağduyu , okey salonlarında da ihtiyaç duyduğumuz bir terimdir . Salonlarda çıkan tartışmalar ve hakarete bakarsanız , herkes haklı olduğunu iddia eder . Kimse burnundan kıl aldırmaz . Herkes kendini üstün görür ve buradakilerini kendinden küçük görerek ona göre muamale etmeye çalışır . Madem herkes olgun , kişilikli , şahsiyetli , o zaman bu olayları başlatan kim . Aslında ortada hiç birşey yokken , bir espiri yada sitem bu gibi olayların patlak vermesine neden olur . Böyle durumlarda sağduyuya ihtiyaç duyarız . Dilde kemik yoktur misali , her lafa sitem etmemeliyiz . Bazen olayları alttan almasını öğrenmeliyiz .

İnsanların ruh hali her zaman aynı değildir . o gün içerisinde yaşadığı olaylara endeksli olarak asabi olabilir yada aksine çok neşeli olabilir . Önemli olan aklıselim insanların bu gibi durumlarda göstereceği olumlu tepkidir . Çaylak okey salonları sadece oyun yeri değildir . Burada sosyal bir hayat vardır . Herkesin neşe ve dertlere ortak olduğu , arkadaşlık mekanizmasının iyi çalıştığı bir salondasınız . Eğlenmek sadece kendini benimsemek ve herkesi unutmak değildir . Bir arkadaşınızın üzüntüsüne ortak olup bir çözüm bulabilirseniz , bu en güzel eğlence olur .

Çaylak okeydeki userlerin bu konudaki tutumları bir çok salona örnek teşkil etmektedir . Aramıza yeni katılan insanlar için bunu bir kez belirtmek istedim . Çünkü burada biz yüzlerce üyesi olan bir aileyiz . Beraber eğlenir beraber üzülürüz . Bu farkı başka salonlarda bulamazsınız . Çünkü biz sanal alemin en sosyal sitesiyiz.

 

Bir Cevap Yazın