Tavla salonlarımızda son günlerde dikkatimi çeken birşeyler oldu . Yeni açılan bir tavla salonundan sürekli bizim salonlarımıza reklam için gelenler oluyor . Haliyle merak edip gidenler oluyor ve bir saat sonra tekrar soluğu burda alıyorlar . Çünkü reklama gelen sivri zekalıların bilmediği birşey var , burası çaylak okey . Buranın köklü geçmişi , tecrübesi ve uzun yıllardır buraya takılan kullanıcıları başka salona gitmezler . Sadece merak edip bakarlar  o kadar . Yıllarca bizim salonumuzda oynayan birileri yeni salon açmış ve burada edindiği çevreyi kendi salonuna taşıyabileceğini sanarak , sürekli reklam yapmak için birilerini yolluyor . Falanca abimizin selamı var , artık yeni yerimizdeyiz sizide bekleriz .

Arkadaşlar bu işler öyle basit değil . Herşey parayla olmuyor . Canı isteyen herkes okey yada tavla sitesi açarsa sonuç ne olur ? Malum , o salonlar gece kuruluyor güneşi görmeden de kapanıyor . Çünkü toplama kampı gibiler . Salonlarına gelecek bütün userlere op luk vaad ediyorlar . Herkes op olacaksa normal userleri kim olacak ? Peki bu insanlar neden salon açıyorlar , neden bu işe girişiyorlar ? Bizimle alakalı olan durumdan behsedeyim . Şahsın biri uzun yıllar bizim salonda takılırdı . Birgün biz değer verdiğimiz bir arkaşaımıza yetki verdik , bununda zoruna girmiş . Efendim ben yıllardır burdayım ben haketmiştim , bana neden yetki vermediniz . Ve küsüp salon açtı , şimdide reklama geliyor . Böyle saçmalık olurmu ? Salonlarımızda yıllardır beraber olduğumuz değerli arkadaşlarımız var , hepsine yetki verebilirmiyiz ? O zaman herkes küssün gidip bir salon açsın .

Herkes site açabilir , önemli olan devam ettirebilmektir , ayakta durabilmektir . Biz yıllarca bunun için uğraş verdik , küfür yedik , hakaretlere maruz kaldık ama sabrettik . Nihayetinde uzun bir çalışmanın ve sabrın sonucunda bu seviyeye geldik . Eğer bugün biz buralara gelebildiysek , sizn bize olan güveniniz ve desteğiniz sayesindedir . Herşeye rağmen biz dik duruyoruz ve şunuda belirtiyoruz : Bizden user çalamazsınız , çünkü biz bu sektörün baş rol oyuncusuyuz .

Bir Cevap Yazın