Selam , en iyi okey oyunu sitesi müdavimlerine saygılar . İnternetin hayatımıza girmesiyle bazı alanlarda kolaylık oluştuysada , maalesef bazı konularda bizi biz olmaktan uzaklaştırdı . Ne kadar güzel yanları varsa bir o kadarda toplum için olumsuz yanları var . Mesela en basit örneği ile literatürümüze girmeyi başaran ” klavye erkeği ” sözcüğü . Özellikle online oyunlar ve sosyal paylaşım  siteleri aracılığı ile bir araya gelen insanların , öfke patlaması yaşadığı anlarda sarf ettikleri nahoş cümleler , meydan okumalar ve tehditler bugün sanal ortamda hemen hemen herkesin başına gelen üzücü bir durumdur . Kötü cümleleri yazan insanların unutmasınlarki bunu yazan parmaklar bile olsa , o parmakları yönlendiren yini onların beyni ve kalbidir . Herkes ailesinden aldığı terbiye üzerine hareket eder . Bilgisayar başında görünmüyorum istediğimi yazabilirim mantığı ile yaşayan mahlukatların emin olun asıl yaşamlarında saygınlıkları olmayan , asalak bir yaşam biçimi benimsemiş zavallı ve aciz insanlar olduğunu tahmin edebilirsiniz .

İkinci bir konu , karşı tarafa kişiliğini düzgün gösterme çabası içinde olanların yazdıklarıdır . Erkek olsun bayan olsun , karşılıklı diyaloglarda sıkça rastlanan cümlelerin bazıları şunlardır : ” Ben bayanlara asılan bir tip değilim ” , ” Buradaki erkeklerin hepsi sapık ” , “ben evli bir bayanım , ahlaksızlığa taviz vermem ” v.s. gibi buna benzer cümleleri görmeye aşina olduk . Ama bunları yazarken bile karşısındaki kişiye asıldığını bilmiyor . Yada namus timsali bir bayanın ahlaksız teklifler yaptığı bir muhabbette bir erkek ona yazdımı hemen o kişiyi rezil etme girişiminde bulunması maalesef üzücü bir durum .

Üçüncü konumuz ise internet ile başlayan kısaltmalar . Selam vermeyi , merhaba demeyi ve bu tür güzel yazışmaları kısaltarak dilimize verilen zararı göremiyoruz . Birde bunlara yeni katılan bir sistem var . Program kullanarak yazı şekillerini değiştirmek . Böyle yazınca yazı şekkileri fantastik bir hale bürününce güya daha karizmatik oluyor . Bence bu çok daha kötü bir şeçim . Sade yazıp karşıdaki insanında anlamasını sağlamak varken , neden işleri zorlaştırıp kafa karıştırıyorlar anlamıyorum .

Sevgili dostlarım , özetle anlatmak istediğim şey şudur . Saygın biri olmak istiyorsanız , doğal olun ve edepten ahlaktan uzaklaşmayın . Ya olduğun gibi görün , yada göründüğün gibi ol . Hepinize tekrar saygılarımı sunuyor iyi vakit geçirmenizi diliyorum .

okeykedi

Bir Cevap Yazın